Øksnes kan være stolt av å ha et godt etablert tilbud innenfor «Sterk og Stødig»
I dag er det fire treningsgrupper fordelt på Sommarøy, Klo/Strengelvåg, Myre og Alsvåg. Det er faktisk så mange som trener med «Sterk og Stødig» at Øksnes er på topp i landet med antall deltakere, i forhold til folketallet i kommunen.
Britt er en av de som benytter seg av tilbudet. Hun er over 82 år og har vært med som deltaker siden starten.
«Treninga er bra, og den sosiale biten er viktig. Jeg vil skryte av instruktørene for «Sterk og Stødig» Det er veldig verdifullt for oss. Vi bruker å tulle med at vi må ha med oss instruktøren vår Elin på gamlehjemmet når vi flytter dit», forteller Britt.
Elin har vært instruktør for «Sterk og Stødig» siden oppstarten. Hun har også ledet «trim og trening» i Øksnes siden midt på 80-tallet.
«Etter hvert kommer en selv i den alderen at man trenger en annen form for trening. Og da tok jeg instruktørkurs for «Sterk og Stødig». Jeg får mye energi fra gruppene, og vi blir godt kjent», forteller Elin.
Både Elin og Britt ønsker flere menn velkommen - også som instruktører.
Les mer og med deg på her